INFORMACJA WŁASNA / INSTYTUT WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO (IWP.PL)

Niezmiernie miło jest nam poinformować o dwóch naszych projektach nagrodzonych w konkursie Dobry Wzór 2015 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.  Nasze projekty zostały docenione przez multidyscyplinarne jury pod przewodnictwem Katarzyny Rzehak dyrektor kreatywnej IWP. Oba produkty otrzymały nagrody w dwóch z siedmiu konkursowych kategorii i zostały wyłonione spośród blisko 130 zgłoszonych produktów.

Dobry Wzór 2015 w Sferze Pracy otrzymuje:

Stół antystatyczny Reeco Premium

Projekt koordynator projektu – Zbigniew Łysoniewski, projektant – Rafał Piłat

Producent Renex

Uzasadnienie:

Jury wskazało na doskonałe dopasowanie produktu do potrzeb specyficznego rynku organizacji miejsca pracy, gdzie wymagania ergonomiczne mają decydujące znaczenia, bo to właśnie one decydują o bezpieczeństwie i wydajności. Stół Reeco to niezbędne wyposażenie pomieszczeń, w których odbywa się produkcja urządzeń elektronicznych i elektrotechnicznych i wszędzie tam, gdzie należy przeciwdziałać wyładowaniom elektrostatycznym. Specjalistyczny blat z rdzeniem przewodzącym ładunki elektrostatyczne pokryto laminatem HPL a konstrukcje zabezpieczono farbą antystatyczną. Blat można ustawiać na różnych wysokościach, co sprawdza się także w przypadku pracowników niepełnosprawnych czy pracujących na wózkach inwalidzkich. Stół jest produktem demokratycznym, a jego wyjątkowo przystępna cena może wpłynąć na upowszechnienie go na polskim rynku.

Dobry Wzór 2015 w Sferze Usług otrzymują:

Aplikacja i urządzenie do współdzielenia plików Sher.ly

Projekt Błażej Marciniak i Marek Cieśla

Usługodawca Sher.ly sp. z o.o.

Uzasadnienie:

JURY zwróciło uwagę na inteligentne reagowanie na potrzeby klienta dostrzeżone przez projektantów usługi SHER.ly. Z jednej strony użytkownicy chętnie korzystają z chmur i zewnętrznych serwerów, z drugiej pojawia się pytanie o bezpieczeństwo danych i zachowanie zasady ich poufności. Usługa SHER.ly to doskonale wymyślona bezpieczna lokalna chmura wraz z dobrze zaprojektowaną aplikacją umożliwiającą współdzielenie plików. Tak proste i zautomatyzowane współdzielenie plików w połączeniu z bezpiecznym i kontrolowanym przepływem danych wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu współczesnych użytkowników.

Skład jury konkursu Dobry Wzór 2015:

1. Katarzyna Rzehak, przewodnicząca jury, dyrektor kreatywna Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

2. Arkadiusz Bąk Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki

3. Patrycja Zielińska Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A

4. dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP

5. Bożena Lublińska – Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu

6. prof. dr hab. inż. Katarzyna Konopka, profesor na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej

7. prof. dr hab. Michał Stefanowski, wiceprezes SPFP, kierownik Katedry Projektowania na ASP w Warszawie, projektant INNO+NPD

8. prof. nadzw. dr hab. Artur Frankowski projektant, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

9. Sebastian Christow, dyrektor Departamentu Informatyzacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji

10. Marcin Malicki, dyrektor Pionu Rozwoju Produktów i Usług Centralnego Ośrodka Informatyki

11. dr Iwona Palczewska, kierownik Działu Badań i Rozwoju w IWP

12. Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

13. Agata Solon, architekt krajobrazu

14. Ewa Szyszka – Oczkowska, projektant, specjalista w Dziale Kreatywnym IWP

Zapraszamy na wystawę Dobry Wzór 2015

Od 23 października do 20 listopada 2015 roku w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie będzie można oglądać najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. To finaliści i laureaci konkursu Dobry Wzór 2015. Konkurs ten Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje od 1993 roku.

To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Nagrody główne Dobry Wzór 2015 przyznawane są w siedmiu kategoriach. Patron Honorowy konkursu, Minister Gospodarki przyzna nagrodę Wzór Roku 2015 dla najlepszego polskiego produktu lub usługi. Prezes IWP wybiera Designera Roku 2015.

Po raz pierwszy w tym roku przyznana została nagroda Produkt Roku 2015 najbardziej innowacyjnemu polskiemu produktowi. Nagrodę przyznał Partner Strategiczny konkursu, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego stawia sobie za zadnie wydobycie z zalewu towarów na rynku tych najlepszych. Nie tylko designerskich fajerwerków, nie tylko designu ekskluzywnego, ale dobrze zaprojektowanych, nowoczesnych i innowacyjnych produktów, z cenami skalkulowanymi adekwatnie do możliwości przeciętnego Polaka.

Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2015

23 października do 20 listopada 2015r.

Wystawa będzie czynna: wtorek – niedziela 10.00 – 19.00

Wstęp wolny