Ezio Plug & Sign, pionierskie urządzenie do bankowości korporacyjnej, zostało zaprojektowane przez polskie studio projektowe Mindsailors i opracowane przez Gemalto, światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, otrzymało prestiżową nagrodę iF Product Design Award 2012. Jest to trzecia nagroda tego typu przyznawana studiu projektowemu Mindsailors w ostatnich latach. Pierwsze dwie otrzymały urządzenia Sly’d (2008) i Z-drive (2009).

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że otrzymaliśmy tak wyjątkowe wyróżnienie. To nie tylko potwierdza nasze zaangażowanie w pracę nad nowymi projektami, ale także wysokie standardy, które przestrzegamy podczas współpracy z naszymi klientami – powiedział Michał Bonikowski i Rafał Piłat, współzałożyciele i właściciele studia.

Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, jak ważna dla nas była współpraca z klientem tak prestiżowym jak Gemalto, który powierzył nam zaprojektowanie swojego najnowszego produktu – dodali.

Ezio Plug & Sign to wyjątkowe i rewolucyjne rozwiązanie opracowane przez Gemalto, dedykowane łatwej i bezpiecznej bankowości internetowej. Produkt łączy w sobie obudowę urządzenia USB z inteligentną kartą pełniącą rolę klucza publicznego. Użytkownik po prostu podłącza urządzenie do dowolnego komputera, uruchamiając w ten sposób bezpieczny portal internetowy, który pozwala na przeglądanie, zatwierdzanie i podpisywanie wszystkich typów i wielkości transakcji bankowych bez ponoszenia ryzyka.

Dzięki Ezio Plug & Sign użytkownicy korporacyjni i konsumenci mogą komfortowo logować się do dowolnej sesji bankowości online i mieć gwarancję bezpieczeństwa.

Jako samodzielne urządzenie Plug & Sign zostało zaprojektowane przez Mindsailors z myślą o bezpieczeństwie, estetyce i przyjemności z użytkowania. Dzięki obudowie wykonanej ze stopu aluminium urządzenie to jest nie tylko trwałe, ale także nowocześnie się prezentuje.

Prosta i z pozoru nieskomplikowana obudowa kryje intrygujący mechanizm, który umożliwia otwarcie urządzenia za pomocą tylko dwóch palców za pomocą przycisku „plug & sign”. Przycisk wykonuje dodatkową funkcję służącą jako klawisz akcji, działający tylko wtedy, gdy złącze znajduje się w wysuniętej pozycji. Po podłączeniu urządzenia gotowość do działania zostaje zasygnalizowana użytkownikowi jasnym światłem LED.

Nagroda iF Product Design Award  to jeden z najbardziej znaczących konkursów wzornictwa na świecie. Uczestnicy rywalizują w 16 różnych kategoriach. Zdobycie wyróżnienia to nie  tylko prestiż. Nagroda jest rodzajem znaku rozpoznawczego, wskazującego na wyjątkowe wzornictwo i od 1953 roku przyznawana jest przez Międzynarodowe Forum Wzornictwa w Hanowerze. W 2012 roku do ubiegania się o tę nagrodę zgłoszono łącznie 2923 produkty.

Mindsailors to renomowane i najczęściej w Polsce nagradzane studio wzornictwa przemysłowego, specjalizujące się w projektowaniu, budowie, inżynierii i usługach o wysokiej złożoności w wielu dziedzinach, począwszy od sprzętu gospodarstwa domowego i elektroniki użytkowej po meble i przemysł motoryzacyjny.

Gemalto jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, którego roczne przychody w 2010 roku wynoszą 1,9 miliarda euro, a zatrudnienie wynosi ponad 10 000 pracowników działających w 87 biurach i 13 centrach badawczo-rozwojowych w 45 krajach.