20 października br. w Och-Teatrze w Warszawie premierę miało ZOOM.ME – produkt, którego pomysłodawcą jest Mateusz Kusznierewicz, gdańszczanin, żeglarski mistrz olimpijski, otwierający tym projektem nowy, technologiczny rozdział swojej działalności biznesowej. Nasze studio było odpowiedzialne za projekt koncepcyjno – wykonawczy urządzenia.

Sercem funkcjonalności ZOOM.ME jest estetyczny i prosty w obsłudze ekran. Wyświetlają się na nim zdjęcia wysłane przez bliskich ze smartfonów za pośrednictwem dedykowanej, darmowej aplikacji.

 

W chwili, którą chcesz się podzielić ze swoimi bliskimi – rodzicami, żoną, mężem, rodzeństwem czy przyjaciółmi, robisz zdjęcie smartfonem. Przez bezpłatną aplikację wysyłasz je bezpośrednio na ZOOM.ME, które stoją w ich domach. Użytkownik ZOOM.ME nie musi nic robić, zdjęcie wyświetla się automatycznie, a odbiorca może natychmiast poczuć emocje tej niepowtarzalnej, ważnej dla Ciebie chwili

 

– wyjaśnia Mateusz Kusznierewicz, pomysłodawca ZOOM.ME. – Zdjęcia przesłane na ZOOM.ME stworzą oryginalny, zawsze aktualny album.

Zdjęcia ze smartfonu można wysyłać na kilka ZOOM.ME jednocześnie. Każde ZOOM.ME może odbierać obrazy od dowolnej liczby bliskich osób.

Od inspirującej zabawy do poważnego biznesu

Pewnego dnia bawiłem się z córką. Przebrana za Arielkę Natasza pozowała do zdjęć i wysyłała w moją stronę całusy – opowiada Mateusz Kusznierewicz. – Chciałem podzielić się tą chwilą z moimi rodzicami. Wiedziałem, że to byłaby dla nich miła niespodzianka, mały, ale cenny prezent. Zdałem sobie sprawę, że wiele osób ma podobną potrzebę. Niestety, technicznie nie dało się tego zrobić szybko i w prosty sposób. Zacząłem zastanawiać się nad tym, jak można rozwiązać ten problem i tak narodził się pomysł ZOOM.ME.

Od pomysłu do działania droga była bardzo krótka. Początkowo Mateusz Kusznierewicz myślał o tym, by swój pomysł realizować z którymś ze światowych technologicznych gigantów. Szybko jednak okazało się, że ludzie kompetentni i gotowi podjąć wyzwanie stworzenia nowego produktu, są w Polsce. Do pomysłodawcy dołączyli Krzysztof Trzebuniak – prezes Financial Support Group, który wziął na siebie odpowiedzialność za biznesową i finansową stronę przedsięwzięcia; Patryk Strzelewicz z Game Technologies SA, współtwórca DICE+, odpowiedzialny za marketing, wdrożenie nowych technologii i design produktu; Michał Bąk – również z GT, partner Strzelewicza przy DICE+, w projekcie ZOOM.ME odpowiedzialny za przygotowanie oprogramowania; Michał Bonikowski – projektant, właściciel studia Mindsailors; Roman Panek i Daniel Michalski – GOCLEVER, odpowiedzialni za produkcję i dystrybucję, a także obsługę posprzedażową produktu; Rafał Baranowski – twórca pomorskie.travel, odpowiedzialny za opracowanie funkcjonalności produktu.

Powstał prawdziwy „dream team”. Tempo działania, podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów, jakie zwykle napotyka się podczas pracy nad nowymi produktami czy technologiami, były imponujące. Doprowadzając w ciągu niespełna roku od pomysłu do premiery gotowego do wejścia na rynek produktu, pokazaliśmy, że Polak potrafi. Teraz czeka nas najważniejszy test ZOOM.ME – ten test przeprowadzą już użytkownicy. Jesteśmy przekonani, że wypadnie pomyślnie, bo ZOOM.ME powstało z potrzeby serca i z myślą o drugim, bliskim człowieku – podsumowuje Mateusz Kusznierewicz.

Strategicznym partnerem projektu jest T-Mobile Polska, który intensywnie włączył się w pracę już w fazie koncepcji.

Chwile, które łączą” to obietnica marki T-Mobile. Dzięki ZOOM.ME możliwe jest dzielenie się wyjątkowymi emocjami w każdej chwili, bez żadnych ograniczeń, dlatego zaangażowanie się w ten projekt było dla nas oczywiste – mówi Grzegorz Bors, członek zarządu T-Mobile Polska, odpowiedzialny za marketing i sprzedaż w rynku prywatnym. – Natomiast nasze szerokie kompetencje w obszarze innowacji pozwoliły nam zaproponować szereg usprawnień, dzięki którym nasi klienci otrzymają wyjątkowy produkt. To wszystko oparte o najlepszą w Polsce sieć – dodaje Bors.

T-Mobile testował także produkt w swoich laboratoriach, a teraz jako jedyny operator komórkowy na rynku ma w swojej ofercie ZOOM.ME.

W tym roku ZOOM.ME będzie dostępne w Polsce i wybranych krajach Europy, w kanałach sprzedaży T-Mobile oraz sieciach RTV EURO AGD, Mediamarkt, Saturn, Komputronik, Mediaexpert, Neonet, X-KOM i Empik. Już od 3 listopada we wszystkich punktach sprzedaży będzie dostępna wersja 3G urządzenia. Dodatkowo w detalicznej sieci sprzedaży do wszystkich urządzeń w wersji 3G będzie dołączona w prezencie karta pre-paid od T-Mobile, umożliwiająca odbieranie zdjęć przez trzy miesiące za darmo.

Twórcy ZOOM.ME zakładają, że do końca tego roku nabywców znajdzie 35 000 urządzeń.

ZOOM.ME posiada 7″ ekran IPS LCD o rozdzielczości 1024×600 pixeli. Parametry wyświetlacza zostały dobrane tak, aby zachowując atrakcyjną cenę uzyskać najlepszą jakość wyświetlania zdjęć. ZOOM.ME występuje w dwóch wersjach – WiFi oraz 3G z kartą SIM, w Polsce dostarczaną przez T-Mobile. Zawiera własny dedykowany system operacyjny oparty na Android 4.2.2. Na ZOOM.ME mogą być wyświetlane zdjęcia przesłane z wielu smartfonów. Można je zgrać na inne urządzenie za pośrednictwem portu micro USB lub karty micro SD. Aplikacja ZOOM.ME służąca do wysyłania zdjęć na ekrany ZOOM.ME działa na platformach iOS, Android i Windows Phone i jest darmowa. Jest prosta i intuicyjna. Pozwala na dopisywanie do wysyłanych zdjęć dowolnej treści i przeglądanie ich historii. Zdjęcia zrobione smartfonem są odpowiednio skalowane do rozdzielczości ekranu i zaszyfrowane przesyłane na urządzenie. Po dostarczeniu na wybrane ZOOM.ME, zdjęcie jest usuwane z serwera pośrednika. Ważne są cechy ułatwiające prezentowanie zdjęć – ładowarka będąca za razem nóżką utrzymującą ekran w pionie ma długi, trzymetrowy kabel, a ekran w nocy automatycznie się usypia.