Studio projektowe Mindsailors poszerza zakres swojej działalności o przestrzeń warsztatową w ramach poznańskiej inicjatywy Zakład Makerspace

 

Decyzja o wejściu z działalnością do Zakładu wynikała z potrzeby stworzenia własnego zaplecza warsztatowego oraz możliwości korzystania ze sprzętów, których sami dotąd nie posiadaliśmy, a pojawiała się potrzeba ich używania.

 

Do współpracy i obecności w Zakładzie, obok gigantycznego zapału ekipy tworzącej to wyjątkowe miejsce, zachęciła nas wizja otwartej, dobrze wyposażonej w narzędzia przestrzeni, dedykowanej ludziom których podobnie jak nas fascynuje materializacja ciekawych pomysłów

– mówi Patryk Strzelewicz, prezes Mindsailors.

 

Dzięki tej kooperacji, oprócz benefitów, jakie daje korzystanie z zasobów zakładu, znaleźliśmy dobre miejsce, by skompletować własną kolekcję sprzętów, które do tej pory znajdywały się w różnych lokalizacjach.  Odtąd, w odległości zaledwie 2 kilometrów naszego biura na ul. Zwierzynieckiej, mamy dostęp do własnego warsztatu, zaopatrzonego w drukarki 3D, wiertarki, piły i wszelkie niezbędne narzędzia do produkcji prototypów funkcjonalnych. Takie rozwiązanie zwiększa naszą konkurencyjność na polskim rynku biur wzornictwa przemysłowego, ponieważ jesteśmy w stanie dużo szybciej dostarczać klientom pierwsze fizyczne wersje ich projektów, uniezależniając się tym samym od zewnętrznych firm produkcyjnych i narzucanych przez nie terminów. Dodatkowo, olbrzymia ilość otwartej przestrzeni, jaką zajmuje Zakład w dawnej fabryce Goplany, daje nam możliwość testowania prototypów o dużych gabarytach.

 

mindsailors, biuro projektowe, wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktów
fot. Arek Kaleja
mindsailors, biuro projektowe, wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktów
fot. Arek Kaleja
mindsailors, biuro projektowe, wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktów
fot. Arek Kaleja

 

O Zakładzie

 

Zakład Makerspace to oddolna inicjatywa tworzona przez społeczników – fachowców, którzy działają dla społeczności wytwórców. Siedziba, zlokalizowana w dawnej, poznańskiej fabryce czekolady, podzielona jest na specjalistyczne sekcje warsztatowe, w których znajduje się ślusarnia, strefa stolarska, tapicerska i krawiecka, sekcja elektroniczna, strefa druku 3D i ploterów, a nawet studio fotograficzne.

 

 

Lokalizacja:

ul. Świętego Wawrzyńca 7

60-539 Poznań

 

Plan Zakładu. Źródło www.zaklad.org