Firma z Poznania, która stworzyła pierwszy zegarek zaprojektowany specjalnie dla pływaków odnosi spektakularny sukces. 16 kwietnia twórcy rozpoczęli kampanię w serwisie Kickstarter, celem było 39 000 $ i udało się go osiągnąć w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia kampanii. Zegarek działa jak osobisty trener, utrzymuje użytkownika we właściwej trajektorii, motywuje podczas pływania i zapewnia natychmiastową informację zwrotną – pomaga zmaksymalizować czas spędzony na treningu i szybciej osiągać lepsze wyniki. Urządzenie działa jak osobisty trener i jest odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą zachować kondycję oraz tych, którzy chcą poprawić figurę i zdrowie. Istnieje wiele aplikacji i urządzeń dla biegaczy i rowerzystów, ale bardzo niewiele jest stworzonych specjalnie dla pływaków, postanowiliśmy to zmienić, mówi dyrektor generalny Swimmo, Mateusz Heleniak,

 

Swimmo to smartwatch, który pokonuje wszystkie wyzwania związane z używaniem urządzenia do noszenia pod wodą, skupia się na rozwijaniu kondycji i siły mięśniowej dzięki indywidualnemu treningowi. Wyposażyliśmy urządzenie w szereg zastrzeżonych technologii, takich jak sterowanie gestami Rotate & Tap ™, wodoodporny czujnik tętna, IntensityCoach ™ i PaceKeeper ™. Wszystkie te funkcje pomagają utrzymać tempo pływania zgodnie z aktualnym planem treningowym.

 

Swimmo jest rozwijane przez polską ekipę prowadzoną przez Mateusza Heleniaka – przedsiębiorcę i entuzjastę pływania. Inni członkowie zespołu to Michał Bonikowski, Tomasz Wątorowski i Rafał Piłat, który stworzył część elektroniczną kostki DICE +, zwycięzcę prestiżowej nagrody iF GOLD Product Design w 2014 roku. W październiku bieżącego roku Swimmo ma dotrzeć do sponsorów z serwisu Kickstarter.