Projekt autorstwa firmy Renex i Mindsailors wygrywa w jubileuszowej edycji konkursu Dobry Wzór w kategorii Strefa Pracy

 

Tegoroczny Dobry Wzór w Strefie Pracy zdobyła firma Renex, a wyróżnionym produktem został robot lutowniczy REECO z projektem obudowy zaproponowanym przez zespół Mindsailors.

Jury doceniło niezwykły postęp, jakiego dokonała firma w ciągu ostatnich lat, zmieniając wizerunek za pomocą designu i pokazując jak funkcja produktu jednoznacznie determinuje jego formę, a minimalizm wpływa na uproszczenie i precyzyjne definiowanie całości projektów. To drugie wyróżnienie dla firmy Renex w konkursie Dobry Wzór, dwa lata wcześniej nagrodzony został projekt stołu przemysłowego, również współtworzony przez Mindsailors.

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy oraz studia projektowe, których produkty zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa, jak również wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

Więcej o tym, jak przebiegał projekt można przeczytać tutaj.

 

Fot. Wiktoria Tobiasz/IWP

 

Fot. Wiktoria Tobiasz/IWP